Hyppää sisältöön
München, Saksa
· Riikka Krenn

Lufthansa avasi stopover-ohjelman Münchenissä Singapore- ja USA-reiteillä

Lufthansa on lanseerannut uuden stopover-ohjelman Münchenin kautta matkustaville asiakkaille. Ohjelma on saatavilla kaikissa varausluokissa Singapore- ja Yhdysvaltain-reiteillä.

Jopa viikon pituinen välipysähdys

Lufthansa on ilmoittanut avaavansa uuden stopover-ohjelman asiakkaille, jotka matkustavat Münchenin kautta Singaporeen tai Yhdysvaltoihin. Ohjelma mahdollistaa jopa seitsemän päivän mittaisen välipysähdyksen Münchenissä joko meno- tai paluumatkan yhteydessä. Kysymys on lisäpalvelusta, joka antaa matkustajille mahdollisuuden tutustua Müncheniin kaupunkikohteena pitkien matkojen yhteydessä.

Saatavilla kaikissa varausluokissa

Lufthansa tarjoaa stopover-mahdollisuutta kaikissa varausluokissa, mikä tekee siitä saatavilla sekä talous- että bisnesluokan matkustajille. Ohjelma koskee sekä meno- että paluuosuutta, joten matkustaja voi vapaasti valita, kummalla matkaosuudella haluaa viettää lisäaikaa Münchenissä.

Stopover-ohjelma on nyt avoinna varauksille, ja varaukset tehdään Lufthansan verkkosivuilla. Lentoyhtiö ei välittömästi täsmentänyt, tuleeko ohjelma saataville myös muissa varauskanavissa. Münchenin stopover-ohjelma on osa lentoyhtiöiden kasvavaa trendiä tarjota matkustajille lisäarvoa välilaskukaupunkien kautta.

Lähde ja kuva: Lufthansa


Riikka Krenn
Riikka Krenn

Riikka Krenn on Ikkunapaikan päätoimittaja, joka seuraa matkailualan tapahtumia tarkalla silmällä ja uteliaalla mielellä.