TUI julkisti uusia kaupunkikohteita
TUI lisää uusiksi kaupunkikohteikseen Varsovan, Bukarestin ja Brysselin.
TUI kertoo kaupunkilomien kasvattaneen suosiotaan. Yhtiö on julkistanut kolme uutta kaupunkikohdetta matkavalikoimaansa.
“Asiakkaamme etsivät yhä useammin uusia, hieman erilaisia kaupunkikohteita. Varsova, Bryssel ja Bukarest tarjoavat jokainen omanlaisensa elämyksen ja täydentävät hienosti kaupunkimatkavalikoimaamme”, sanoo TUIn viestintäpäällikkö Laura Aaltonen.
Kolme eurooppalaista pääkaupunkia
Puolan pääkaupunki Varsova hurmaa matkailijat yhdistämällä modernin suurkaupungin sykkeen ja rikkaan historian. Kaupunki tarjoaa kiinnostavaa arkkitehtuuria, vehreitä puistoja sekä elävän ravintola- ja kulttuurielämän. Se on myös edullinen vaihtoehto kaupunkimatkailijoille.
Bryssel tunnetaan Euroopan unionin sydämenä, mutta se on myös kiehtova matkakohde täynnä historiaa, taidetta ja gastronomiaa. Kaupunki on kuuluisa suklaastaan, vohveleistaan ja olutkulttuuristaan sekä viehättävästä vanhastakaupungistaan.
Bukarest puolestaan yllättää monipuolisuudellaan. Romanian pääkaupunki yhdistää historialliset rakennukset, laajat bulevardit ja trendikkään kahvila- ja ravintolaskenen. Kaupunki tarjoaa matkailijoille autenttisia elämyksiä ja erinomaisen hinta-laatusuhteen.
Lähde ja kuva: TUI
Jaa artikkeli: